Що підготувати до Великоднього асортименту?

05.04.2023

Важливо зазначити, що у великодній традиції не входить готування м’яса у Великий Піст, який передує Великодню. Тому, вживання м’яса на Великдень має особливе значення та є символом радості та святковості.

Свіже м’ясо відіграє важливу роль у супермаркеті особливо перед Великоднем, оскільки це один із найбільш затребуваних продуктів харчування. У супермаркетах зазвичай пропонуються різні види м’яса, щоб задовольнити потреби різних споживачів та дієтичних потреб. 

В  супермаркеті також можна знайти м’ясні продукти з високим ступенем готовності, які можуть бути корисними для тих, хто не має достатнього часу для приготування їжі. Це також може бути корисним для тих, хто не має досвіду в приготуванні м’ясних страв. У супермаркеті свіже м’ясо зазвичай представлене у різних формах та видах. В залежності від виду м’яса: свинина, молода яловичина, баранина, м’ясо птиці, індика та м’ясо кролика. Крім звичайного кускового м’яса перед Великоднем ви зможете купити ковбаси, м’ясні рулети та м’ясо для запікання.

Важливо підтримувати високу якість свіжого м’яса, щоб забезпечити безпеку та здоров’я покупців. Для цього в супермаркетах використовуються різні методи збереження свіжості м’яса, такі як упаковка у вакуумі, охолодження та заморожування. Свіже м’ясо також є важливим джерелом білка, заліза та інших поживних речовин, необхідні підтримки здорового життя.

Характерні ознаки свіжого м’яса : Зовнішній вигляд: кірка підсихання блідо-рожева або блідо-червона; у розморожених туш червона, жир м’який, частково забарвлений в яскраво-червоний колір. М’язи на розрізі злегка вологі, не залишають вологої плями на фільтрувальному папері; колір від світло-рожевого до червоного. Консистенція: на розрізі м’ясо щільне, пружне; ямка, що утворюється під час надавлювання пальцем, швидко вирівнюється. Запах специфічний, властивий кожному виду свіжого м’яса. Сухожилки пружні, щільні; поверхня суглобів гладка, блискуча.

Ковбаси : ковбаса в українській кухні — це їжа, яку виготовляли зазвичай на потім. Череву свинну  ретельно чистили, вимочували та промивали, пересипали сіллю і залишали в прохолодному місці. При потребі  їх замочували, промивали і начиняли маринованим м’ясом, салом, подрібненим часником, перцем, сіллю. Ковбаса викладалась  кільцями і запікалась  у гарячій печі з двох сторін. 

Раніше ковбасу робили перед Різдвом, Великоднем, і вона була однією з основних  страв на святковому столі. На сьогодні це продукт повсякденного вжитку. Для тривалого зберігання ковбасу складали у горщики, заливали смальцем і ставили у прохолодне місце. На заході України ковбасу також вудили у спеціальних коптильнях або просто у комині. 

Значним показником якості ковбаси є її  ціна. Під час вибору ковбаси необхідно  звертати увагу на поверхню продукту. Вона має бути чистою, сухою, без пошкоджень, проколів і напливів фаршу. Колір — однорідним, без різких переходів від одного відтінку до іншого. Яскраво-рожева ковбаса свідчить про значну кількість фарбників. Оболонка повинна щільно прилягати до вмісту, інакше перед вами стара й пересушена ковбаса. 

Класичний варіант — це домашня ковбаса зі свинини в кишках. Вкрай важливо правильно вибрати м’ясо для ковбаси, оскільки саме від цього багато в чому залежить якість смаку готового блюда.

Найкраще купувати у постачальників, яким ви довіряєте. Ті, хто з якоїсь причини не любить або не їсть свинину, можуть приготувати ковбаску з яловичини, баранини або м’яса птиці. Не менш цікавий буде варіант з використанням декількох видів м’яса. А ось при виборі яловичини необхідно дивитися на його колір, чим світліше м’ясо, тим молодше була тварина, а значить, ковбаса буде м’якше і соковитіше.

Залежно від виду м’яса в наших магазинах ми виготовляємо : фірмову, домашню, свинну, курячу, мозаїку, індичу.

 Домашня ковбаса користується найбільшим попитом . Домашня ковбаса — це дуже ситне і смачне блюдо. Найкраще ковбаса до свята повинна готуватися напередодні, а остаточна термообробка повинна бути виконана безпосередньо перед застіллям. Тоді ковбаса буде найсмачніша. 

Для приготування одного кілограма домашньої ковбаси необхідно : шинка 700 грамів, свинина жирна (щоковина, 300 грамів сала), часник 10 грамів (гранульований 2-3 грами), сіль 8 грамів, суміш перців 4-8 грам (кількість коливається від якості перцю), декілька грамів зерна гірчиці і близько двох метрів череви свинної.  

М’ясо для запікання : ми виготовляємо  шинка, шию та грудинку для запікання – це добірні шматки м’яса замариновані сумішшю перців, зерном гірчиці, гранульованим часником  та лавровим  листям.

М’ясні рулети : рулька для запікання (відбите м’ясо свинної гомілки, фаршироване свинним фаршем), рулет з грудинки (відбита грудинка з фаршем) та рулет м’ясний (відбитий шматок свинної шинки, фарширований  курячим філе та шматочком сала – для соковитості).

При виготовленні ковбас, м’яса для запіканні та рулетів  ми не використовуємо підсилювачів та ароматизаторів смаку. Суміші спецій, часник, сіль повинні доповнювати смак м’яса, а не перебивати  його.

Микола ГНЯДИЙ, начальник відділу власного виробництва мереж «Наш Край»|SPAR