Як залучити нових покупців у супермаркет?

18.04.2023

Є кілька варіантів, які знижки та акції запропонувати клієнтам. Зокрема, знижки на конкретні товари або категорії товарів.

Визначте товари або категорії товарів, на які ви хочете надати знижку. Наприклад, фрукти, овочі, м’ясо, молочні продукти тощо. Встановіть відсоткову знижку, яку ви хочете надати.

Визначте термін дії акції, наприклад, тиждень або місяць.

Акції «Купуйте одне – отримуйте друге безкоштовно». Визначте товари, на які ви хочете надати цю акцію. Наприклад, чипси, горіхи, молочні продукти тощо. Встановіть умови для акції. Наприклад, «Купуйте одну упаковку чипсів та отримайте другу упаковку безкоштовно». Визначте термін дії акції.

Акції «Купуйте певну кількість товарів – отримуйте знижку». Визначте товари, на які ви хочете надати цю акцію. Наприклад, пиво, снеки, зубна паста тощо. Встановіть умови для акції. Наприклад, «Купуйте три пачки снеків та отримайте знижку 10%». Визначте термін дії акції.

Акції «Збережіть певну суму – отримайте знижку». Визначте мінімальну суму, яку клієнт повинен витратити, щоб отримати знижку. Встановіть умови для акції. Наприклад, «Збережіть 20 гривень на покупках понад 200 гривень». Визначте термін дії акції.

Акції «Бонусні картки». Випустіть бонусні картки, які клієнти можуть отримати у супермаркеті або зареєструватися на сайті супермаркету. Надайте бонуси за покупки клієнтам з карткою. Наприклад, за кожну покупку на суму 100 гривень клієнт отримує 1 бонусний бал.

Встановіть умови для використання бонусів. Наприклад, клієнт може використовувати бонуси для отримання знижки на певний товар або категорію товарів. Надайте додаткові бонуси за рекомендації друзям або за деякі дії на сайті або в мобільному додатку супермаркету.

Акції «Тиждень/Місяць здорового харчування». Визначте продукти, які входять в категорію «здорове харчування», наприклад, органічні продукти, низькокалорійні продукти, продукти без цукру тощо.

Встановіть знижки на ці продукти на тиждень або місяць. Рекламуйте акцію в магазині та в соціальних мережах, надавайте поради здорового харчування та рецепти.

Акції «Купуйте подарунки для близьких». Визначте продукти, які можна використовувати як подарунки, наприклад, шоколадки, кава, косметика тощо. Встановіть спеціальні упаковки для цих продуктів.

Надайте знижки для клієнтів, які купують ці продукти на подарунок. Рекламуйте акцію як спосіб зекономити на подарунках та зробити приємність близьким людям.

Ці акції можуть бути комбіновані або змінюватися в залежності від потреб індивідуального супермаркету та його клієнтів. Головне – пропонувати знижки та акції, які були б цікавими та корисними для клієнтів, щоб збільшити їх лояльність та залученість до супермаркету.

Також важливо проводити рекламну кампанію, яка б привернула увагу до акцій та повідомляла про них клієнтів. Наприклад, можна використовувати соціальні мережі, зовнішню рекламу, email-розсилки та інші канали комунікації.

Ось ще деякі ефективні акції, які можна розглянути:

Знижки на першу покупку. Пропонуйте знижки на першу покупку новим клієнтам, які зареєструвалися на вашому сайті або придбали ваші товари вперше. Це може стимулювати нових клієнтів спробувати ваші товари та послуги.

Програма лояльності. Розробіть програму лояльності, яка надасть клієнтам додаткові переваги та знижки за регулярні покупки. Наприклад, ви можете запропонувати безкоштовну доставку або знижку на наступну покупку за кожні 5 або 10 покупок.

Бонусні програми. Запропонуйте бонусні програми для клієнтів, які допоможуть їм зекономити гроші або отримати додаткові переваги. Наприклад, ви можете запропонувати безкоштовний продукт або знижку на наступну покупку за певну суму покупок.

Рекламні акції. Пропонуйте рекламні акції, які допоможуть вам привернути нових клієнтів та зберегти існуючих. Наприклад, ви можете запропонувати знижки на певні товари або послуги, провести розіграші сертифікатів на покупки або запропонувати безкоштовні подарунки за певну суму покупок.

Соціальні мережі. Використовуйте соціальні мережі для просування вашого бренду та товарів. Залучайте своїх клієнтів до обговорення та діліться корисною інформацією. Також, ви можете проводити конкурси та розіграші на своїх сторінках в соціальних мережах, що допоможе привернути нових клієнтів та зберегти існуючих.

Дегустації та пробні зразки. Пропонуйте дегустації та пробні зразки своїх товарів, щоб клієнти могли спробувати їх перед покупкою. Це може стимулювати нових клієнтів спробувати ваші товари та послуги, а також допоможе зберегти існуючих клієнтів.

Подарункові сертифікати. Пропонуйте подарункові сертифікати на покупки у вашому магазині. Це може стати чудовим подарунком для друзів та родичів, а також може стимулювати клієнтів до повторних покупок у вашому магазині.

Додаткові послуги. Розгляньте можливість надання додаткових послуг для своїх клієнтів, таких як доставка товарів до дому або можливість замовлення товарів онлайн. Це може зробити процес покупки більш зручним та привабливим для клієнтів.

Рекомендації від клієнтів. Розгляньте можливість надання можливості клієнтам залишати свої відгуки та рекомендації про ваш магазин та товари. Це може допомогти привернути нових клієнтів, а також зберегти існуючих.

Ці акції можуть допомогти магазину продуктів залучити нових клієнтів та зберегти існуючих, але необхідно враховувати особливості свого бізнесу та аналізувати ефективність кожної акції.

Оксана ГРИЩУК, менеджерка з реклами мереж «Наш Край» та SPAR