Як правильно обирати яблука, аби бути здоровим?

06.01.2023

Яблука — це смачний і поживний фрукт, який широко доступний і ним користуються в усьому світі. Вони є хорошим джерелом клітковини, вітамінів і антиоксидантів і мають багато потенційних переваг для здоров’я. Деякі переваги вживання яблук включають:

 1. Підтримка здоров’я серця: яблука містять антиоксиданти та розчинну клітковину, що може допомогти знизити ризик серцевих захворювань.
 2. Допомога у втраті ваги: яблука містять низьку калорійність і багато клітковини, що може допомогти вам почуватися ситими та задоволеними.
 3. Зниження ризику інсульту: деякі дослідження показали, що люди, які регулярно їдять яблука, мають менший ризик інсульту.
 4. Поліпшення здоров’я мозку: яблука містять сполуки, які можуть допомогти захистити клітини мозку від окислювального стресу та покращити когнітивні функції.
 5. Зменшення ризику раку: деякі дослідження показують, що антиоксиданти в яблуках можуть допомогти знизити ризик деяких видів раку, таких як рак легенів і молочної залози.
 6. Підтримка здорової шкіри: антиоксиданти в яблуках можуть допомогти зберегти вашу шкіру молодою та здоровою.
 7. Зміцнення імунної системи: яблука є хорошим джерелом вітаміну С, який важливий для підтримки здорової імунної системи.

Отже, тепер, коли ми розглянули деякі з переваг споживання яблук, як же правильно вибрати хороші яблука у продуктовому магазині? Ось кілька порад:

 1. Шукайте тверді яблука без синців і плям.
 2. Вибирайте важкі для свого розміру яблука, оскільки це ознака того, що вони стиглі та соковиті.
 3. Вибирайте яблука з гладкою, непошкодженою шкіркою.
 4. Уникайте яблук, які зморщені або мають м’які плями, оскільки вони можуть бути перезрілими або зіпсованими.
 5. Якщо ви шукаєте певний вид яблук, наприклад «Джонаголд» або «Лігольд», перевірте етикетку або попросіть допомоги в магазині.
 6. Подумайте про придбання органічних яблук, оскільки в них може бути менше пестицидів і хімікатів.
 7. Якщо ви не плануєте використовувати яблука відразу, вибирайте твердіші, які будуть добре зберігатися.

Загалом, включення яблук у ваш раціон може мати багато потенційних переваг для здоров’я та є простим способом збільшити споживання поживних речовин і антиоксидантів. Вибираючи якісні яблука в продуктовому магазині, ви гарантовано отримаєте максимум користі та задоволення від цього смачного та поживного фрукта.