Супермаркети «Наш Край» переходять на LED-освітлення

На початок 2015 року понад 60 торгових закладів «Наш Край» вже працюють на сучасній системі LED-освітлення.  В усіх нових ТЗ, що відкрилися протягом 2014 року відразу встановлене світлодіодне освітлення, відповідно до затверджених в мережі стандартів. В діючих магазинах триває заміна затратної стандартної системи освітлення на енергоощадні та безпечні  LED-лампи. Підрядником виступила  компанія LUMILED.  При монтажі світлодіодного освітлення, фахівці компанії  використовують найновіше обладнання та інноваційні технології при встановленні.

Як зазначив фахівець компанії LUMILED Вадим Валецький, є світова тенденція до переходу від високозатратних ламп розжарювання до енергоощадного світлодіодного освітлення. Мережа «Наш Край», однією з перших в Україні почала впроваджувати передовий світовий досвід.  Серед переваг світлодіодного освітлення, Вадим Валецький, насамперед, відзначає: зменшення витрат на електроенергію в 3-4 рази порівняно з люмінесцентним освітленням і в 10 разів порівняно з лампою розжарювання. Крім того, в  LED-ламп великий термін експлуатації(від 30 000 годин, що більше в 30 разів в порівнянні з лампами розжарювання). Що ж до окупності такого обладнання, то в середньому цей термін становить від 4 місяців. Варто зазначити, що LED-освітлення, крім економічної складової, є екологічним видом продукції та відповідає світовим нормам пожежної безпеки. Є безпечним для людини за рахунок відсутності інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання й не потребує платної утилізації.

«Перед нами стояло завдання не лише змінити систему освітлення, але й значно збільшити кількість світла в торгових закладах, окремо встановити систему точкового освітлення в торговому залі та на робочих місцях касирів. Все це стало можливим завдяки LED-технологіям, оскільки ефективність використання світлового потоку цих ламп - 95%, що вдвічі більше від ламп розжарювання. А ще, відсутній ефект мерехтіння і немає шуму, що є комфортним для покупців та працівників торгових закладів. Перевагою, особливо для магазинів, де встановлене холодильне та термообладнання є й те, що LED-лампи мають великій діапазон робочих температур від -30С до +85С, при цьому не даючи навантаження на центральну мережу», - наголосив він.

За словами генерального директора мережі супермаркетів «Наш Край» Ірини Берлач, в умовах постійно зростаючих цін на електроенергію, це рішення є актуальним. «Ми хочемо не короткотривалого ефекту, а навпаки, максимально знизити витрати, використовуючи інноваційні підходи у встановленні сучасного обладнання, системі освітлення. В майбутньому це дозволить скороти не лише витрати на електроенергію, а й зекономити на тривалій експлуатації новітніх технологій та необхідності частого обслуговування. Надалі ми активно будемо впроваджувати LED-освітлення у всій мережі. Це дозволить покупцям робити покупки ще більш комфортними. Протягом першого кварталу планується переобладнати ще 30 ТЗ», - розповіла вона.

«Ми є лідерами на ринку франчайзингу продуктового рітейлу в Україні, а тому хоче маємо бути й першими, використовуючи світовий досвід застосування новітніх технологій», - наголосила Ірина Берлач.

Зараз у мережі «Наш Край» нараховується 169 торгових закладів у 13 областях України.

Розробка та просування - Softwest.net. Всі права захищені.